Nabídka flexibilní praxe v Kyberbezpečnostním týmu MU

Přes deset let chrání náš tým kyberprostor Masarykovy univerzity. Kvalitní ochrana univerzity ale vytváří i potřebu odpovídající prezentace našich aktivit, a to různými způsoby se jedná o webové stránky, sociální sítě nebo i objevování nových, dosud nepoužívaných kanálů. Nyní hledáme někoho, kdo nám s touto prezentací a celkovou komunikací pomůže. Přineseš do našich zavedených způsobů něco novéhoposuneš aktuální stav o kousek dál

10. 1. 2021

Jaká bude náplň praxe?

Dopředu můžeme říci, že velmi pestrá. Pomůžeš nám s šířením kyberbezpečnostní osvěty směrem k uživatelům, ale i s naším komunikačním plánem a interní komunikací. Čím širší paletu dovedností a zájmů máš, tím lépe. Náš tým rád pracuje s novými nápady. Baví tě fotit a natáčet videa? Věnuješ se kreslení a grafice, nebo by tě lákalo to vyzkoušet? Zajímá tě návrh webu, UX nebo analýza webových dat? Píšeš rád/a? Pak jsi náš člověk, to vše si u nás můžeš vyzkoušet a získat zpětnou vazbu odborníků.

Co od Tebe tedy očekáváme?

  • Pro začátek, co neočekáváme že máš za sebou léta zkušeností, spravoval/a jsi stránku o tisících fanouš a vytvořil/a jsi desítky webů. Nebo že jsi expertem na informační bezpečnost. Hledáme hlavně člověka se zápalem a chutí.
  • Jsi kreativní a komunikativní. Máš sousty nápadů a nebojíš se je prosadit. Zároveň se ale dokážeš na věc podívat i kriticky.
  • Rád/a se naučíš nové věci. Nikdy jsi nenavrhoval/a web v systému Umbraco a o nástroji Canva slyšíš poprvé? Nevadí, pokud máš ochotu do toho jít.
  • Určitě by pro tebe měla být samozřejmostí bezchybná čeština. Vždy víš, kde napsat čárku, kdy se píše „mě“ a „mně“ a i / y ti nedělá žádný problém. S textem si rád/a vyhraješ i stylisticky.
  • Psaní textů a občasná komunikace v angličtině ti také není cizí. Určitě ale nebudeš muset znát zpaměti všechny odborné termíny, s těmi ti tým pomůže. Stačí se nebát angličtinu použít. (A jako tahák občas využíváme Grammarly. 😉)
  • Nemusíš zrovna číst každou tematickou knížku, která vyjde, ale rád/a si udržuješ přehled v aktuálních trendech a zkoušíš si je v praxi.

A co za to získáš?

  • Praxi v prostředí Masarykovy univerzity a navázání kontaktu s kyberbezpečnostními odborníky z týmu, který má jméno. Rozsah kreditů si můžeš zvolit podle sebe a náplň prase tomu přizpůsobíme.
  • Flexibilní pracovní dobu. Nevadí nám, že začínáš pracovat, když ostatní dávno spí, jen je potřeba dodržet termíny.
  • Rád/a pracuješ z domu? Není problém. Nabízíme ale i možnost moderního pracovního prostoru poblíž FI MU.
  • Jistě tvé heslo není “Jméno123”, přesto ale věř, že získáš spoustu nových znalostí, které ti pomohou se o sebe v kyberprostoru zodpovědně postarat a budou se ti hodit v osobním i pracovním životě.

Zaujali jsme tě? Pošli nám do 25.9.2021 pár řádek o sobě a o tom, co umíš / co se chceš naučit, a proč právě u nás. Vše pošli na adresu fukarkova@ics.muni.cz. Piš samozřejmě i v případě jakýchkoliv dotazů.

Bez popisku

Web: https://csirt.muni.cz/

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info