Mapuj jihomoravskou kulturu a kreativní odvětví

KISK se zapojil do projektu mapování kreativních a kulturních odvětví, který v Jihomoravském kraji koordinuje kreativní hub KUMST a Jihomoravské inovační centrum. Hledáme nadšené studenty a studentky, kteří nám s tím pomůžou.

8. 9. 2023

Bez popisku
O co jde a k čemu to je?

Začínáme během září s velkou tabulkou společností, neziskovek, živnostníků a organizací a snažíme se zmapovat, kdo z nich do oblasti kultury a kreativity patří, čím se zabývají i jak fungují. Výstupní data pomohou třeba (a nejen) ministerstvu lépe nastavit další projekty v kultuře. V podstatě máme ke každému subjektu momentálně pár faktografických informací a hledáme ve volně dostupných zdrojích podrobnější informace, které hodnotíme a zpracováváme.

Proč to řešíme na KISKu?

Je to práce s daty, ale hlavně je to informační rešerše a vyhledávání. Rozšíříte si tedy především rešeršní dovednosti: někdy půjde trochu o detektivní práci. Budeme využívat různé databáze a propojovat kousky informací do jednoho velkého obrázku. Takže tak trochu vlastně i puzzle.

Kdo to řeší?

Na KISKu projekt koordinují Tomáš Marek a Petr Škyřík - s těmi budete v kontaktu nejvíce. Potkáte ale také skvělé lidi z KUMSTu.

Co za to bude?

Primárně finanční odměna, aktuálně 150 Kč/h . Spolupráce bude probíhat na DPP, kterou budete mít uzavřenu s JIC/KUMST, což tedy může být super zkušenosti i do CV-čka. A samozřejmě také měkké výstupy: třeba že během práce objevíte množství zajímavých organizací a lidí z oblasti kultury a kreativy.

Musím být znalec kultury?

Vůbec ne, pokud si něčím nebudete jistí, budeme vše společně konzultovat. Ale pokud máte ke kultuře a kreativitě blízko, je to samozřejmě fajn.

Jak to bude organizované časově?

Tahle brigáda bude hodně sebeřídící - určitě se budeme potkávat na týmových setkáních a koordinovat práci, hlavně v začátku. Začínat budeme v druhé polovině září. Samotné mapování ale bude časově hodně flexibilní a samostatné, tj. můžete na něm pracovat mezi přednáškami, po večerech, ráno, v noci, o víkendu nebo v pondělí - prostě jak se vám to bude hodit. Optimální (oborově relevantní) brigáda.

To chci! Komu mám psát?

Kdykoliv a co nejdřív pište Tomovi Markovi na marek@kisk.cz.
Ozve se Vám po 17. září a pošle další organizační informace.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info