Nová Informatika – Participace MUNI

Učarovaly ti principy designového myšlení a rád*a by sis je vyzkoušel*a v praxi? V rámci spolupráce MUNI a VUT plánujeme workshop na redesign předmětu informatiky a ty můžeš být jeho součástí!

15. 5. 2024

Co je cílem?

Cílem je navrhnout obsah a koncept výuky předmětu informatiky (ICT) pro studenty 1. ročníku na vysoké škole stavební tak, aby reflektoval aktuální trendy a výzvy v oblasti digitalizace, práce se zdroji, informacemi a daty v dnešním digitálním světe a stavební praxi.

Co si můžeš vyzkoušet?
  • podílet se na koncepci designového workshopu,
  • hloubkové rozhovory,
  • facilitaci workshopu,
  • příp. můžete přijít s vlastními náměty, jak to uchopit.
Co za to?

Jedná se o pilotní projekt, kde tím nejcennějším, co získáš, jsou nabyté zkušenosti a možnost vyzkoušet si design thinking v praxi s vědomím, že ovlivníš to, jakým způsobem se budou učit digitální kompetence nastupující generace na stavárně v Brně. Dalším bonusem, pokud jsi z KISKu, pro tebe může být možnost získat kredity v rámci předmětu Terénní projekt, stejně tak uznatelnou praxi pro designérskou profilaci.

Jak se můžeš zapojit?

Zapojení může být individuální dle tvých časových možností. Pokud máš zájem, registruj se na https://bit.ly/novainformatika-design, budeme tě brzy kontaktovat.

Kdy to bude probíhat?

Projekt redesignu předmětu včetně workshopu bude probíhat v průběhu května a června 2024. Pilotní běh předmětu by měl být spuštěn v září.

Kontakt

Kontakt na koordinátora projektu: Josef Remeš (josef.remes@vut.cz)

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info