Pomáhej časopisu Komenský

Zjisti, jak funguje odborný časopis, a podílej se na jeho publikování v rámci terénního projektu s možnou odměnou formou stipendia. Řešit je třeba UX/UI webu, webovou analytiku nebo přístupnost pro zrakově znevýhodněné.

27. 11. 2023

Hledáme nové kolegy a kolegyně pro časopis Komenský. Časopis založil v roce 1873 v Olomouci moravský středoškolský profesor, etnograf a spisovatel Jan Havelka. Od roku 1992 se jeho vydavatelem stala Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity. Je nejstarším pedagogickým periodikem v České republice.

Kdo se hledá?

1. Potřebujeme novou podobu webových stránek – návrh a realizace webu by bylo možno pojmout i jako projekt bakalářské nebo diplomové práce. Web běží v systému Umbraco a je třeba ho posunout z hlediska informační architektury i UX.

2. Chceme řešit webovou analytiku – rozjet pravidelné vyhodnocování návštěvnosti a čtenosti webu a článků, provést např. čtenářskou anketu atp.

3. Potřebujeme dořešit tagování v souborech ve formátu PDF pro nevidomé – týká se to čtyř čísel do roka a je to důležité, protože chceme vydávat časopis v co nejpřístupnější podobě.

Kromě terénního projektu nabízíme i odměnu formou stipendia.
Chcete se zapojit? Pište na e-mail rodova@ped.muni.cz.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info