Ústřední knihovna VUT v Brně: Tvorba materiálů pro e-learning

Ústřední knihovna Vysokého učení technického v Brně sídlí na Antonínské 1 v budově Rektorátu VUT. Knihovna koordinuje fakultní a areálové knihovny VUT a zajišťuje jejich metodické vedení.

Webové stránky:

www.vutbr.cz/knihovny/

Zaměření:

Tvorba vizuálních a audiovizuálních materiálů do e-learningového kurzu informační gramotnosti

Popis instituce:

Ústřední knihovna Vysokého učení technického v Brně sídlí na Antonínské 1 v budově Rektorátu VUT. Knihovna koordinuje fakultní a areálové knihovny VUT a zajišťuje jejich metodické vedení. V současné době se podílí také na kurzu informační gramotnosti, na kterém byste se mohli v rámci TP podílet.

Dvěma zájemcům nabízíme možnost s námi spolupracovat.

Počet studentů: max. 2
Délka stáže: 40-100 hodin
Časový průběh: dle dohody se zástupci VUT

Hlavní náplň práce:
  • natočit video na téma hodnocení informací (pro inspiraci: https://ilrb.cf.ac.uk/movies/flash/3Info_research.html), případně video na jiné téma (informační instituce, základy vyhledávání informací, tvorba odborné práce, plagiátorství)
  • podílet se na tvorbě fotokomixu k některému z témat: informační instituce, základy vyhledávání informací, tvorba odborné práce, plagiátorství (příp. hodnocení informací)

Konkrétní scénář k videu i komixu by studenti vytvářeli ve spolupráci s námi (tzn. byl by prostor pro jejich vlastní nápady, ale zároveň by jim bylo dáno obecné zadání a požadavky). Předpokladem jsou zkušenosti práce s fotkou a videem (práce s nástroji na jejich tvorbu a úpravu).

Kontakt

Mgr. Hana Janečková
tel. +420 54114 5141
email: janeckova@lib.vutbr.cz

Garant ze strany KISKu

Garant předmětu Terénní projekt

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info