Zkoumej interakce ve VR

Pomozte týmu výzkumníků z FI realizovat výzkum obouručních interakcí ve virtuální realitě! Pomoc potřebují především s administrací výzkumu, s realizací samotného testování a sháněním dostatku participantů.

Bez popisku
Cíl

Otestovat různé metody obouručních interakcí ve virtuální realitě (VR).

Co potřebujeme?

Pomoc s realizací testování.
Pomoc sehnat dostatek participantů.
Největší výzva pro nás z fakulty informatiky je shánění dostatku participantů studií. Proto jsme navázali spolupráci s KISK. Budeme opravdu vděční za pomoc! Potřebujeme minimálně 40 participantů studie a někoho, kdo nám pomůže je oslovit a testování s nimi realizovat.

Co máme?

Aplikaci pro VR, která je umožňuje testování provést. Je nachystaná tak, aby byla v podstatě samoobslužná a sbírá si i sama data.
Video z průběhu jednoho testu je ke shlédnutí zde.

Co očekáváme?

Jedno setkání s námi (klidně online), kde probereme průběh realizace studie a domluvíme se dalších detailech.

Dále budeme rádi za vaši pomoc při tvorbě kvalitativních otázek ke studii. Rádi bychom metody interakce otestovali nejen kvantitativně, ale i kvalitativně. Chtěli bychom, abyste se mohli spolu s námi podílet na tvorbě dotazníku, který budou participanti vyplňovat (ideálně na webu) po samotnému průběhu studie ve VR.

Následně očekáváme, že nám zejména pomůžete s realizací samotného testování. To znamená oslovení participantů a realizace testování námi poskytnuté aplikace.

Jsme schopni zaučit kohokoliv, takže nepotřebujete žádné speciální schopnosti a znalosti.

Co můžeme nabídnou?
  • Kredity budou stačit… Můžete si zapsat kurz Výzkumný seminář nebo Terénní projekt a dostat za pomoc kredity.
  • Pokud na vás takovéto praktiky neplatí, tak jsme za úspěšně ukončenou spolupráci ochotni nabídnout i finanční ohodnocení ve formě stipendia.
  • Jedinečnou příležitost podílet se na výzkumu v oblasti interakce člověka s počítačem (VR) a nahlédnutí do procesu sběru dat uživatelským testováním.
Jak to bude časově?

Rádi bychom, kdyby studie proběhla do konce roku 2023. Maximálně trošku přetáhneme do ledna. Začínat chceme nejpozději koncem října.

Kdo je za to zodpovědný?

Hlavní zodpovědná osoba je RNDr. Vojtěch Brůža (FI MU), bruza@mail.muni.cz.
Dále PhDr. Ladislava Zbiejczuk Suchá, Ph.D. za KISK.

Máte zájem zjistit více?

Ozvěte se nám, prosím, na uvedeném emailu.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info